schematy wzmacniaczy gitarowych

tremolo / sch / elektronika [doc]

elektronika [doc]

Bóg pewnego dnia stworzył dźwięk i przesterowanie. Tak powstała gitara elektryczna.
Wnętrze polskiej kopii wzmacniacza Marshall - RARE
Struny to poczatkowy etap naszej podróży, to tu powstaje drganie przez muśnięcie wykonane naszym paznokciem. Na skutek skomplikowanych praw spisanych przez XIX-wiecznych fizyków Faradaya, Maxwella i innych jegomości magistrów, drganie zamienia się magicznie w prąd. To tu trafiamy na pierwszy etap, jakim zajęła się nasza strona. Po krótce. Wzmacniacz wzmacnia napięcie jakie wychodzi z gitary. Mostek i podstawa gniazda JACK (sleeve) to uziemienie. Struna drga tj. jej długość i grubość oraz naciąg odpowiedają za wysokość tonu tudzież zwaną częstotliwością. Przetwornik w gitarze taki najprostszy składa się z magnesu, lub magnesów tzw. nabiegunników wokół których jest nawinięta cewka. Kilka tysięcy drobniutkich drucików lub par drucików wokół magnesów. Nie poruszają się. Nie indukuje się prąd. Z praw Maxwella tylko zmienne pole magnetyczne generuje prąd elektryczny. Magnes magnesuje strunę nad nim, struna drgając falą stojącą zakłóca pole magnetyczne magnesów. Ta różnica odkłada się na cewce przetwornika lub przetworników bo może ich być więcej, jako prąd. Co za tym idzie gdzies to musi wyjść. Te elektorny są wypychane do wyjścia... Aby trafić w końcu do głośnika. Magia by się na tym skończyła, ale tak nie jest. Wiele tysięcy zwojów posiada swój rezonans, ze względu, że w przewodach cewki odklada się urojona pojemność elektryczna. CO za tym idzie, rezonuje to z indukcyjnością. Konstrukcja gitary jest z drewna, nie jest nieskończenie sztywna. Drgania drewna powodują dodatkowe zniekształcenia i delikatne przesunięcia się przetworników. Przetworniki są na sprężynach. Drgają mechanicznie zawieszone tak jakby na resorach. Taki skomplikowany zestaw rezonansów mechanicznych i elektrycznych buduje gitarę elektryczną jako profesjonalny instrument z duszą.
Jeżeli nie interesują Cię schematy, a bardziej artykuły zapraszam do działu artykułów: tutaj - dział artykułów/poradników.

Strona główna

Nowości na stronie i strona główna..

Index

Schematy, fora i artykuły...

Przetworniki gitarowe - schematy gitar

Znajduja się pod strunami. Pod każdą struną znajduje się nabiegunnik. To w niej powstaje pole elektryczne, skad wzięła się nazwa całej gitary: elektryczna. Dział zawiera różnej maści uklady przystawek wraz z innymi częściami, które sa powkładane do gitary i sprzedawane w tym sprzętem potencjalnym ofiarom.

Wyprowadzenia Humbacker'ów HB

Rozpiska popularnych przystawek podwójnych ze względu na polaryzacje i konfiguracje wyprowadzeń. Kolory oznaczeń, wszystko co przyda się przy zamianie tanich Ibanezów na Seymoury, Gibsony itp.

Głosniki gitar elektrycznych i basowych

Jedna z nowszysch kategorii na stronie, dane głośnikow w formacie PDF - takie jak impedancja, skuteczność, średnice, wymiarowania, masa netto bez kolumny.

Efekty

Czyli Fuzzy, distortiony, kaczki, filtratory, equalizery, imitatory lamp, tube screamery, chorusy, kompresory, limitery, zasilacze do efektów, overdrive...

To kolejna stacja naszej podróży. Jako, że dźwięk gitary wymyślonej w latach 30-tych może znudził się muzykom, wymyślono, że można zastosowac kilka zjawisk elektrycznych czy mechanicznych by zmodulować, wyostrzyć, zmienić dźwięk gitary. A gdy już urządzenie będzie gotowe: zamknąc w puszce i opatentować jako efekty gitarowe. Wszystko; aby w miarę naszych chęci i możliwości znieksztalcić, uwydatnic, uszczuplic, odszumic, upiększyc, wysublimowac dźwiek naszego wiosła.

Przedwzmacniacze gitarowe

Dział zawiera schematy i częściowo opisy kilkunastu przedwzmacniaczy gitarowych wymontowanych z konstrukcji firmowych. Chodzi o to, że sygnał z gitary ma inne poziomy, inna barwę, charakterystyke, impedancje jak sygnał z CD, adaptera czy licznika rowerowego, dlatego tez do gitary potrzebny jest coś takiego jak przedwzmacniacz, żeby to jakoś gadało wraz z wpakowaną na wyjscie końcówką mocy. Preamp może być wbudowany do całej machiny zwanej piecem, ale o tym poniżej

Wzmacniacze firmowe - markowe

Zawierają schematy najbardziej zasłużonych i ciekawych konstrukcji, głównie gitarowych, ale znaleźć można kilka ciekawostek ze świata mody, część wzmacniaczy posiada opisy brzmienia, opisy budowy i to czego można się spodziewać po budowie.
||MARKI:| AI Ampeg Ankoru CJ Copland Dynaco Eltron Fender Genelec Gibson Grant Harmakandon Heathkit Hiwatt Laney Londoncity Marantz Marshall Mcintosh MESABOOGIE Musicman Orange Peavey Radford Radmor Riviera -new Selmer Simms Soldano -new SoundCity Polish Vermona Vox

Wzmacniacze różne (losowo dobrane) - Końcowki Mocy

Dział zawiera kilka ciekawostek odnośnie wzmacniaczy nie tylko gitarowych, znajdziemy tu też schematy wzmacniaczy PA, Hi-Fi i innych rzeczy, są one opisane w miarę mozliwości technicznych. jak juz wpakowalismy w struny naszą rękę, wzmocnilismy szumy, które przeszły jak przez sito przez efekty, to warto ten sygnal wzmocnić, aby mógł zostac odtworzony na zywo w glośnikach - do tego służa wzmacniaczem czy tez końcówki mocy z wpiętymi na wejście przedwzmacniaczami (aby brzmiało madrzej PREAMPAMI).

LABORATORIA, SEMINARIA, WYKŁADY, PREZENTACJE!

Z elektroniki, elektrotechniki, recyklingu i utylizacji złomu, papieru itp. Rzeczy, którymi trudnił się przez rożne zajęcia autor strony. Pare referatów, sprawozdań, wszsytko co robie po za tym, ze robię tą stronę. No prawię wszystko. Są tu ciekawostki z dziedziny akustyki, elektroniki, elektryki, ekranów akustycznych ochrona przed halasem itp.

A jeśli czegoś szukasz no to:

klikaj w ten link - spis wszystkich schematów i działów w których są od początku działania witryny - AD 2002

Głośniki i kolumny

łączenie ze sobą sprzętów grających takich jak kolumny i głośniki gitarowe.

Facebook Twitter Stumble it Email More..

Skomentuj stronę


kod: heavy3

Komentarze i pytania

9 komentarzy dla tego widoku

[popular] drawings-Efekty gitarowe fuzz distortion...


drawings-Efekty gitarowe fuzz distortion etc.y-gitarowe-przystawki-w-gitarze-piece-kolumny, , [Oznaczone jako NEWS]
2017-10-11 20:17:05, 1e6341d8 skomentuj #3287

Dziękuje bardzo za zainteresowanie Elektronika gitarowa, schematy, wzmacniacze, efekty, preampy, głośniki, paczki


strona może to klasyka, ale ciągle pracuje nad udoskanalaniem. Niestety ludzie uciekają do Facebooka, to już nawet nie uciekają na fora. Strony tematyczne to powoli przeżytek. Za to może to ma swoje pozytywne strony bo ktoś może zarobić na totalnej niewiedzy innych. A czasami naprawa czegoś w gitarze to kwestia kilku sekund zabawy, podpięcia, odgięcia popsikania kontakt PR i działa
2017-05-21 13:05:07, 06e07044 skomentuj #2985

jaskiniowiecelektronika htm ..


dzięki gościu że chce ci się prowadzić i utrzymywać tą stronę. A strona ta - to już klasyka ( w pozytywnym znaczeniu). Wszystkiego dobrego!
2017-05-07 09:02:14, 6e0e9e55 skomentuj #2926

jaskiniowiec - htm - elektronika


2017-05-07 08:56:58, a3b49e55 skomentuj #2925

Więcej schematów dla laików Elektronika gitarowa, schematy, wzmacniacze, efekty, preampy, głośniki, paczki


od tego tygodnia ;) zaczynam spamować internet!
2017-02-18 11:51:04, cc91f1bb skomentuj #2805

elektronika.html


Elektronika gitarowa, schematy, wzmacniacze, efekty, preampy, głośniki, paczkiematics
2016-12-17 00:16:33, 3d0241d8 skomentuj #2709

elektronika.html


- drawings-Efekty gitarowe fuzz distortion etc.y-gitarowe-przystawki-w-gitarze-piece-kolumny
2016-12-12 00:29:01, 3d0241d8 skomentuj #2699

schematy gitarowe - Elektronika gitarowa, schematy, wzmacniacze, efekty, preampy, głośniki, paczki


schematy efektów, gitar, preampów, kolumn, głośników, pak gitarowych, łączenia sprzetu,heady, combo,końcówki mocy gitarowe, przystawki gitarowe, fuzzy, flangery, chorusy, distortiony, symulatory kolumn
2016-05-20 17:24:08, 79affe8d skomentuj #2311

schematu cosik szukasz - - elektronika


szukom
2015-08-14 14:46:57, 58d923e5 skomentuj #2238
Gitara | Wzmacniacz |Przedwzmacniacz | Preamp | Pickup | Lutnik | Głosniki