schematy wzmacniaczy gitarowych

Sciezka tremolo / sch / Artykuly / Wzmacniacze / Oprzewodowanie-wzmacniaczy-gitarowych [doc]

Widok ikon Widok miniatur Do artykulu

Kategoria /Artykuly/Wzmacniacze

  Oprzewodowanie wzmacniaczy gitarowych [doc]

  Kablowanie gitar elektrycznych polaga na tym, ze na podstawie schematu łączymy ze sobą poszczególne części gitary. Kablowanie wzmacniacza gitarowego to nie tylko łączenie samych przewodów, ale tez wykonanie mechanicznej obudowy, zdolnej do ergonomicznej obsługi wzmacniacza, łatwej wymiany lamp, dobrego odprowadzenia ciepła z elementów, dobrej izolacji (w środku znajdują sie bardzo wysokie napiecia), jak i dobrego ekranowania od wpływów zakłóceń zewnętrznych. Istotną sprawą jest prowadzenie masy.

  Masa i buczenie

  Masa to najważniejsza ścieżka w układzie jaka może być. Wystarczy pojedyńcza pętla, źle odkładające się napiecie by cały wzmacniacz przesterowywał.

  Dwie metody

  Kablowanie wzmacniaczy gitrarowych czyli ich montaż to dwie różne METODY. Jedna polega na wykonaniu płytki drukowanej (wersja nowocześniejsza). Dużo bardziej polecaną metodą jest tzw montaż klasyczny polegający na łączeniu wszystkich elementów ze sobą za pomocą przewodów. Aby było łatwiej - elementy przyłącza się "do drabinkowych" płytek drukowanych i pomiedzy elementami prowadzi "mostki" z przewodu elektrycznego. Taki montaż zapewnia proste serwisowanie i wymianę podzespołów. Takie wzmacniacze graja też lepiej.

  Gibsony i inne ewenementu

  Poniżej znajduje się schemat jednego z podstawowych wzmacniaczy GIBSONA, schemat przeróbki od samego wejścia aż po sam koniec prac związanych z końcowym okablowaniem urządzenia.


  Gibson GA 5 SL JP

  Elementy wzmacniacza

  Co mamy we wzmacniaczu: jest tam obudowa, dwa transformatory (co najmniej), opcjonalny dławik, do tego wtyczka gniazda Jack i inne, gniazdo bezpiecznika lub najlepiej dwóch. Dwa przełączniki - jeden do zapalania żarzenia, drugi do nadawania wysokiego napiecia, pół kilo rezystorów 40 dag kondensatorów i kilka innych elementów (diody LED i prostownicze), no i przede wszystkim cokoły wraz z lampami.

  Jak zacząć

  Trzeba kupić lutownicę powiercić obudowe zdobyć płytke i można zacząć pracę.
  Facebook Twitter Stumble it Email More..
  kod: heavy3

  Komentarze i pytania

  0 komentarzy dla tego widoku