𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑 / sch / gitara♔

gitara♔

Gitara elektryczna, instrument muzyczny, urządzenie elektroniczne służące do generacji elektrycznych sygnałów, które mogą być przetworzone przez wzmacniacz gitarowy z ewentualnymi dodatkowymi efektami i dostarczone do kolumny gitarowej tudzież głosnika gitarowego.

gitara Ibanez

Techniki grania na gitarze

dziwne spojrzenie na techniki grania na gitarze.
Patrz też:Gitara barytonowa nowy artykuł!

Chwyty gitarowe

- 3 tabelki zawierające chwyty gitarowe

Tabulatury

kilka tysięcy tabulatur do pogrania sobie na gitarze!

Dział Video

Oglądaj niesamowite filmiki prosto ze świata gitary. Najlepsze solówki, najciekawsze brzmienia, najlepsze piece gitarowe Galeria gitar

Gitara elektryczna skłąda się z wielu częsci, do najważniejszych pod względem elektrycznym należą przystawki gitarowe złożone w układy od 1 sztuki do 3 sztuk - w zależności od rozłożenia pod strunami; w obudowach z cewkami pojedynczymi (single coil) podwójnymi (humbacker) lub poczwórnymi - gitary Ibanez.

Używane są połączenie pojedyńcze, podwójne, wielokrotne, mieszane, rozdzielne, przełączane równoległo-szeregowe

Układy połączeń przystawek w gitarach

Jako regulacji używa się najczęściej potencjometrów lub przełączników. Istnieją gitary z przystawkami ceramicznymi, posiadającymi własną elektronikę - wewnątrz.

Galeria zdjęcia gitar

Gitara elektryczna - artykuły i nietypowe pomysły

Mnóstwo artykułów o gitarze, kablowaniu gitary, technikach gitarowych itp.

Gitarowcy, gitarzyści

Gitarzyści elektryczni, wirtuozi gitary

Gitarzyś;ci elektryczni np. Jimmy Page, Van Halen, Joe Satriani, Adam Fulara, Led Zeppelin, Adam Fulara, MAB, Michaelangello Batio, Wishbone Ash, Satriani i inni!!

Niekiedy przedwzmacniacz znajduje się już w samych przystawkach - wtedy przystawkę nazywamy ją przystawką aktywną, innym razem elektronika aktywna, często też z efektami znajduje się w gitarze. Wtedy mówimy o gitarze z elektroniką aktywną. Gitary Casio, czy też Ovation idea posiadają gitary Gibson Robot posiadają układ automatycznie strojący.

Gitarę wpinamy do przedwzmacniacza lub wzmacniacza gotowego ewentualnie do efektu gitarowego, gdy nie mamy pętli efektu w urządzeniach, o których mowa.

darmowe aliasy www

Baza artykułów, opisów schematów i poradników o gitarze elektrycznej: o piecach, wnętrzu elektronicznym gitar i Basów, symbiozie mechaniki i elektryki w budowaniu brzmienia gitary, nagrywaniu, akustyce renowacji, grzebaniu: Marshalli, Fenderów, nie znajdziesz drugiej takiej strony. Informacje o kablach gitarowych.

Tematyka gitarowa i basowa

wg typów urządzeń

Efekty gitarowe

Efekty gitar elektrycznych - podzielone na poszczególne podkategorie wg funkcji jakie spełniaj± w przetwarzaniu fali dĽwiekowej. Bardzo szerokie rozeznanie od efektów mechanicznych, poprzez akustyczne po typowo elektroniczne uzdrojstwa.

Patrz też schematy Efekty A-Z

Gitara i techniki grania na gitarze

W tej kategorii dowiecie się o budowie i modyfikacjach elektrycznych gitary. Znajdziecie tez sporo o technikach grania na gitarzę itp.
Patrz też schematy Gitary elektryczne, przystawki

Poradniki PDF download

Wersje co ciekawszych artykułów w PDF. WYtłumianie, gitary, akustyka.

Gitarzyści i wymiatacze

Troszkę informacji o gitarzystach,wymiataczach pokroju Petrucciego Malmsteena itp.

Głośniki gitarowe, domowe i estradowe

O głośnikach gitarowych i basowych, tworzenie wyobrazenia o pudłach gitarowych i ich symulowaniu.

Artykuły o elektronice i wzmacniaczach lampowych

Jak w tytule wzmacniacze pentodowe i tetrodowe - teoria, naprawa Marshalla 1959 (replikowanie). I wiele wiele innych ciekawostek z wnętrz wzmacniaczy gitarowych.
Patrz też schematy Wzmacniacze, amps, transistor power stages | Preamps, preamplifier, przedwzmacniacz | Firmowe, najlepsze, markowe wzmacniacze gitarowe |

Akustyka gitarowa

Praktyczne wskazówki do zbudowania sobie studio gitarowego. Dźwiękochłonnosć i dźwiękoizolacyjność materiałów. Wyciszanie pogłosu echa, walka z hałasem, ekrany akustyczne i inne takie rzeczy...

Schematy

Szybki skrót do elektroniki gitarowej na serwerze tremolo.pl.

Strona główna - powrót