𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑 / sch / gitara♔

gitara♔

Gitara elektryczna, instrument muzyczny, urządzenie elektroniczne służące do generacji elektrycznych sygnałów, które mogą być przetworzone przez wzmacniacz gitarowy z ewentualnymi dodatkowymi efektami i dostarczone do kolumny gitarowej tudzież głosnika gitarowego.

gitara Ibanez

Techniki grania na gitarze

dziwne spojrzenie na techniki grania na gitarze.
Patrz też:Gitara barytonowa nowy artykuł!

Chwyty gitarowe

- 3 tabelki zawierające chwyty gitarowe

Tabulatury

kilka tysięcy tabulatur do pogrania sobie na gitarze!

Dział Video

Oglądaj niesamowite filmiki prosto ze świata gitary. Najlepsze solówki, najciekawsze brzmienia, najlepsze piece gitarowe Galeria gitar

Gitara elektryczna skłąda się z wielu częsci, do najważniejszych pod względem elektrycznym należą przystawki gitarowe złożone w układy od 1 sztuki do 3 sztuk - w zależności od rozłożenia pod strunami; w obudowach z cewkami pojedynczymi (single coil) podwójnymi (humbacker) lub poczwórnymi - gitary Ibanez.

Używane są połączenie pojedyńcze, podwójne, wielokrotne, mieszane, rozdzielne, przełączane równoległo-szeregowe

Układy połączeń przystawek w gitarach

Jako regulacji używa się najczęściej potencjometrów lub przełączników. Istnieją gitary z przystawkami ceramicznymi, posiadającymi własną elektronikę - wewnątrz.

Galeria zdjęcia gitar

Gitara elektryczna - artykuły i nietypowe pomysły

Mnóstwo artykułów o gitarze, kablowaniu gitary, technikach gitarowych itp.

Gitarowcy, gitarzyści

Gitarzyści elektryczni, wirtuozi gitary

Gitarzyś;ci elektryczni np. Jimmy Page, Van Halen, Joe Satriani, Adam Fulara, Led Zeppelin, Adam Fulara, MAB, Michaelangello Batio, Wishbone Ash, Satriani i inni!!

Niekiedy przedwzmacniacz znajduje się już w samych przystawkach - wtedy przystawkę nazywamy ją przystawką aktywną, innym razem elektronika aktywna, często też z efektami znajduje się w gitarze. Wtedy mówimy o gitarze z elektroniką aktywną. Gitary Casio, czy też Ovation idea posiadają gitary Gibson Robot posiadają układ automatycznie strojący.

Gitarę wpinamy do przedwzmacniacza lub wzmacniacza gotowego ewentualnie do efektu gitarowego, gdy nie mamy pętli efektu w urządzeniach, o których mowa.

darmowe aliasy www