Menu 🏃 / sch / ofertąstrony♔

oferta strony♔Kategorie na stronie

Poniżej znajdują się nietypowo porozstawiane elementy tematyki portalu: wewnątrz działów znajdziecie schematy elektroniczne, elektryczne połączeń.

Gitara

Gitara elektryczna, instrument muzyczny, urządzenie elektroniczne służące do generacji elektrycznych sygnałów, które mogą być przetworzone przez wzmacniacz gitarowy z ewentualnymi dodatkowymi efektami i dostarczone do kolumny gitarowej tudzież głosnika gitarowego.

Galeria

Zdjęcia gitar i piecy gitarowych, do tego kilka innych offtopiców.

Bas

Bas jest to gitara cztero, pięcio lub sześciostrunowa (a jak znasz King Crimson albo Dream Theater to możesz spotkać i 12-strunowe monstra).
Bas = gitara akustyczna lub elektryczna, posiadająca grube struny i pozwalająca na osiąganie niskich częstotliwości, będących uzupełnieniem gdy rytmicznej perkusji. Posiada szerokie pasmo przenoszenia i specyficzną barwę. Strojona jest jak dolne 4 struny gitary elektrycznej tylko, że oktawę niżej

Preamp

Przedwzmacniacz gitarowy to urządzenie elektroniczne służące do współpracy z gitarą i końcówką mocy lub wzmacniaczem zintegrowanym z za małym wzmocnieniem. Posiada duże wzmocnienie wejściowe, żeby dostosować sygnał wejściowy o napieciu często kilka mV i dużej impedancji, do standardowego wejscia na końcówkę mocy 0,775V (0dB) lub 1V o impedancji mniejszej.

Efekty

Efekt gitarowy to urządzenie elektroniczne modyfikujace sygnał z gitary. Teorię efektów gitarowych można rozszerzyć, gdyż częśc efektów umieszczona jest wewnątrz wzmacniacza lub przedwzmacniacza, niektóre efekty gitarowe czy też przełączenia, dające rónież odzwierciedlenie w zmianie brzmienia znajdują się w gitarze elektrycznej.

Wzmacniacz

Wzmacniacz gitarowy to ogólna nazwa całej gamy różnych urządzeń, które współpracuja z gitarą, komputerem, a mają na celu zwiekszyć (zazwyczaj moc) sygnału elektrycznego. Zmieniaja też opornosć sygnału i wszystkie rzeczy,. które interesuja raczej elektronika niż muzyka. Kategoria wzmacniacze zawiera linki do podkategorii. Jeżeli pierwszy raz widzisz na oczy lampy: zobacz też: Lampy, triody, pentody, tetrody strumieniowe i inne Przed wzmacniaczem wstawiamy zazwyczaj przedwzmacniacz lub efekt gitarowy. Efekty gitarowe można też wpiąć do pętli efektów przed końcówkami mocy a za zintegrowanym w head czy compo preamp.

Głośniki

specjalny głośnik - stosowany w kolumnach, combach... więcej o nich tutaj. Artykuły o głośnikach, gitarowych, basowych itp.

Głośniki - katalogi producentów

katalogi danych elektrycznych i wymiarowych głośników gitarowych.