𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑 / sch / przedwzmacniacz♔

przedwzmacniacz♔

Przedwzmacniacz gitarowy to urządzenie elektroniczne służące do współpracy z gitarą i końcówką mocy lub wzmacniaczem zintegrowanym z za małym wzmocnieniem. Posiada duże wzmocnienie wejściowe, żeby dostosować sygnał wejściowy o napieciu często kilka mV i dużej impedancji, do standardowego wejscia na końcówkę mocy 0,775V (0dB) lub 1V o impedancji mniejszej.

Niekiedy przedwzmacniacz znajduje się juz w samych przystawkach - wtedy przystawkę nazywamy przystawką aktywną, innym razem elektronika aktywna, często też z efektami znajduje się w gitarze. Wtedy mówimy o gitarze z elektroniką aktywną. ..

Przedwzmacniacze - schematy

Wracając do przedwzmacniaczy; cieżko znaleźć dobry przedwzmacniacz w dobrej cenie. W większości przypadków po prostu wykorzystujemy gotowe urządzenia wchodzące w skład większych pieców i wychodzimy z nich przez pętle efektową do wzmacniacza. Przedwzmacniacze znajduja się też w mikserach i innych urządzeniach elektroakustycznych.

Niektóre funkcje efektów gitarowych przejmują przedwzmacniacze, znajdujace sie tu lampy i tranzystory odpowiadają regulacjom barwy czy też ilością przesterowania typu Overdrive

Przedwzmacniacze basowe mogą jak i również gitarowe, mogą zawierać Kompresor lub Limiter dla regulacji dynamiki sygnału i poprawienia gry klangiem ew. innymi ekstremalnymi technikami gitarowymi.

Wzmacniacze - artykuły

Artykuły o wzmacniaczach gitarowych - pentodowym i tetrodowym. Renowacja wzmacniaczy lampowych, oczyszczanie części, renowacja obudów, kablowanie, błędy w kablowaniu, nazewnictwo elementów na schematach elektrycznych i elektronicznych. Zamienniki lamp gitarowych... wiecej:

Wzmacniacze różnych firm

Gotowe konstrukcje z przedwzmacniaczami wbudowanymi.

Lutowanie