𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑 / sch / Artykuly / Akustyka / Nagrywanie-gitar-elektrycznych♔

🔎 Podejrzyj miniatury

📂 Kategoria /Artykuly/Akustyka

◀️ Poprzedni: Jak podlaczyc gitare do komputera♔
Ogrzewanie promiennikami ciepła sali prób♔ Następny: ▶️

Nagrywanie gitar elektrycznych♔

Nasz słuch, jest niebywale rozbudowanym zmysłem. W sposób nieliniowy i logarytmiczny (trudne słowo) odwzorowuje zmiany ciśnień powietrza - tak szybkie że nazwaliśmy je głosem (stare książki) lub dźwiękiem (angielskie sound).

Ten kawał drewna ma duszę

Gitara elektryczna sama z siebie nie gra tak jak to znamy z płyt naszych ulubionych rockowych czy metalowych szlagrów. Gitara elektryczna sama z siebie gra pusto, delikatnie metalicznie glingla, w zależnosci od jakości i typu drewna, połaczeń gryfu, grubości strun i ich przekrojów, zamocowania mostka czy też swojej wagi, obecności pustych przestrzeni w gryfie, typu mostka, przewlekania strun i mocowania ich. Suma sumarum goła gitara ma w sobie tysiące zmiennych wpływających na brzmienie.

EASY GUITAR
Prosta gitara z małą gamą odwzorowania brzmienia
Troszkę o gitarze tutaj

Wyobraźcie sobie teraz całą game efektów EFEKTY GITAROWE. Przystawki układy przetworników, kabelki, equalizery, efekty wszelkiego rodzaju... Powstał tutaj na stronie cały dział z opisem działania tego typu wynalazków. Po efektach są przedwzmacniacze, przerywacze typu tremolo, modulatory, przesterowania, same lampy, tranzystory, wzmacniacze operacyjne, defekty kształtujące brzmienie w piecach gitarowych, transformatory głośnikowe, paczki, głośniki gitarowe i pseudogitarowe: w sumie wart kilkadziesiąt miliardów dolarów rynek...

Filozofie wzmacniania gitary

Gitara elektryczna 3 typy filozofii
3 filozofie grania na gitarze

I teraz to wszystko chcemy należycie odwzorować. Ile studiów nagrań, akustyków, muzyków, gitarzystów i heroicznych nawalaczy szrederowych. Chcemy się nagrać w momencie gdy cały łańcuch efektów gitarowych czy też nastaw piecy udało się nam ustawić tak, że grają szatańsko i możemy dostać EMMY za same brzmienie.

Ale nagrywając prosto do kompa brzmienie jest płaskie, odwzorowując gitarę ze wzmacniacza za pomocą nawet lepszych mikrofonów często przesterowujemy wejścia powodując "charczenie brzmienia". Użycie gotowego LINE6 jest świetne do solówek mniej sobie radzi z riffami czy też dynamiką samego nagrania i dyskomfortu grania na cyfrze kiedyś nagranej przez chińczyka w fabryce pod Pekinem..

Mikser