Robert Gabor alias Tremolo

Start / sch [katalog] / Artykuly [katalog] / Gitary [katalog] / Fender 3molo-China Edition [doc]

Widok ikon Widok miniatur Do artykulu

Kategoria /Artykuly/Gitary

← Elementy elektroniki gitarowej [doc] | Flaźolety piski itp [doc] →

Fender 3molo-China Edition [doc]

Już od dawna myślałem dlaczego moja gitara ma dźwięk taki a nie inny mianowicie: poziom dźwięku jest strasznie niski. Gra Cicho w dodatku brak temu zaparcia. Chodzi o gitare Squier (z rodziny Fenderów Chińskich). Gitara w oryginale posiadała 3 przystawki typu Single Coil, prawdopodobnie najtańsze z możliwych. Brakowało mi mocy, mocy, pałeru no i przede wszystkim tak ważnych harmonicznych. Pokrywa była z najtańszego plastiku, który pękał. Był za twardy i jednowarstrowy, biały, przez to strasznie brud było na nim widać. Co się z nim stało widać na dole - nie trzeba było dużo siły by to coś wygiąć.gitara made in china
Od wierzchu i od spodu, MADE IN CHINA

Wyjechana pokrywa i piezaki

Przystawki jakie były w tej gitarze, to najtańsze chińczyki. Piezoceramiczne, lekkie co dużo mówi o ich cenie i jakości wykonania.
Jedną przystawkę środkową sprzedałem za allegro za parę groszy,jedną przeznaczyłem na inny cel, o którym będzie kiedy indziej. Nie miała dla mnie ona żadnego brzmienia. Cicha, klarowna czyściutka. W sam raz jak dla mnie pod gryf (na razie tam jest - myśle o jakichś (Hot Rails). środkową przystawkę wymieniłem na jakąś z Fendera Meksykańskiego - z duzym magnesem. Dało mi to dość ciekawe brzmienia dołaczając do tych Squierowskich, ale nietypowe po pewnym czasie szybko się nudziło. Gitara wizualnie wyglądała wtedy menij więcej tak : //www.fender.com/products/search.php?partno=0119700800

MERITUUM

tuning gitary

I teraz się zaczyna istota całej przeróbki. Zamiast przystawki pod gryfem zainstalowałem podwójną przystawkę typu Seymour Duncan Trembucker Jeff Beck Model TB-4 (uzywaną między innymi przez Marty'ego Friedmana z Megadeth, wcześniej grającego z Jasonem Beckerem)- wysoko oceniana na Harmony Central.

Miałem dwie mozliwości, albo przerobić istniejącą pokrywę pod układ HB-SC-SC albo kupić nową. Zkupiłem przypalaną pokrywę do Fendera pod Humbacker, niestety o innym rozstawie niektórych śrub.

Standardowy Squier czy Fender w środku wygląda mniej więcej tak:

schemat stratocastera

U góry widać przystawkę, którą chciałem wymienić na podwójną. Natrafiły mnie na drodze dwa problemy. Podwójna przystawka to cztery przewody i ekran, i jak to wszystko połączyć. Oznaczone są kolorami:

*Zielony - masa wewnętrzna
*Biały i Czerwony sygnał podprzystawki dolnej i górnej
*Czarny - gorące wyjście.


Wszystko można połaczyć na wiele sposobów, podam te najprostsze, jeden z nich zastosowałem.

HUMBUCKER TYLKO PODWÓJNYBiały łączymy koniecznie z czerwonym przewodem po czym Zielony i ekran łączymy z masą całej gitary;czarny przewód to sygnał, który wpinamy do przełacznika w zamian za przystawkę, która wcześniej wymontowaliśmy. Taki układ pozwolił na takie nastawy: Mostek, Mostek+środek, środek, środek+Humbacker podwójnie, Humbacker podwójnie.

HUMBACKER Z ROZDZIELANIEM CEWEKmontaż dodatkowego przełącznika w gitarze
Przykładowe rozmieszczenie dodatkowego przełącznika na pokrywie

Biały łączymy koniecznie z czerwonym przewodem po czym Zielony i ekran łączymy z masą całej gitary;czarny przewód to sygnał, który wpinamy do przełacznika w zamian za przystawkę, która wcześniej wymontowaliśmy. Miejsce laczenia biały-czerwony dołączamy do przełacznika ON/OF, którego drugi koniec lączymy z masą dzięki temu jedną z przystawek będziemy mogli wyłaczać, a HB zagra jak całkiem przyzwoity Single Coil. Całą metamorfoze można zobaczyć na schemacie poniżej.

Porównaj powyższy schemat z tym:
po przeróbce bedzie to wyglądało tak:

WIĘCEJ MOŻLIWOśCI NA STRONIE: TU>>

INNE MOŻLIWOśCI PODŁACZąNIAGibson Les-Paul 2x HB - podłączenie wg Seymoura-Duncana.

Jesli masz problemy ze swoja elektroniką przejdś do działu przystawki.

W ten prosty sposób z delikatnej gitarki zrobiliśmy machine do robienia Fojera. Wystarczy wsadzić nowe strunki

i jakoś to bedzie grało.WIĘCEJ ZDJĘĆ GITARY
Kapokaster

Data i godzina wpisu:0:25:31 12.08.2005 * Adres hosta kwestującego:staticline13834.toya.net.pl


Jak dla mnie bomba, zamieść cholero próbki brzmienia.


foxiu

Data i godzina wpisu:16:53:58 23.03.2006 * Adres hosta kwestującego:82.139.47.119


fajnie - też tak zrobiłem strata(squier bullet) płytka czerwona perła singiel pod gryfem jakiś shaller kupiony okazyjnie, środkowy odzyskany z gitary mayonesa a hambak z yamahy jakiejś wyścigowej :). wywaliłem jeden potencjometr tone i w jego miejsce wkręciłem pstryczek rozłączający hambaka. dokręciłem mostek, napiąłem sprężyny, wymieniłem klucze na shallery i da się grać =]Data i godzina wpisu:20:11:24 25.03.2006 * Adres hosta kwestującego:system858917525.mtvk.pl


Na samych singlach generalnie cięzko uchwycic POWERA, co do kluczy to poza jednym wszyskto mi mniej więcej sie jeszcze kręcą.

Co do reszty to kupiłem sobie DiMarzio HS-1 podwójny Singiel (humbak z tym że jeden jest u góry drugi na dole. Teraz jest dopiero Masakra. Może jest cichy, ale to brzmienie. No i zero szumów jakby to był układ aktywny.

przy przeróbce trzeba uważac jak sie złoży gitare i jesli ilośc szumow nagle wzrasta trzeba odwracać fazę sygnału. Tak się i u mnie stąło, teraz po pól roku kiedy zajrzalem do środka i odwruciłem srodkową (Seymoury humbaki sa jakby odwrotnie nawijane od standardowych) przez co robia się podbuczenia w przypadku laczenia równoleglego. Robią się cuda. Musze dorwac do schematów nowszysch fenderów, gdzie ukłąd przystawek i przelacznikow jest trochę inny. I czasami sa pododawane guziki wewnątrz pokręteł. I daje to więcej możliwości.


lutnik1@o2.pl

Data i godzina wpisu:10:43:32 08.07.2006 * Adres hosta kwestującego:host-81-190-77-75.gdynia.mm.pl


żeby rozłączyć cewki w tym podłączeniu można to zrobić na przełączniku 5cio pozycyjnym. głównie chodzi o to żeby w 2 i 4 poz. przełącznika miec dwie cewki a nie trzy.wtedy nie trzeba dodawac przełaczniczka,ani rezygnować dla niego z barwy.srodkowa barwe można by wtedy zamienić na volume środkowej przystawki i wtedy jest zabawa


3barwy

Data i godzina wpisu:13:54:12 16.07.2006 * Adres hosta kwestującego:system858917525.mtvk.pl


Wszystko wynika z tego przerąbanego przełacznika, są specjalne przelaczniki od fendera, pewnie u nas nie do dostania: od razu jest zwieracz rozwieracz cewki.

zawsze można każdą przystawkę z osobna podlączyć wmontowac 3 barwy 3 volume..Tremolo

Data i godzina wpisu:7:52:25 22.06.2007 * Adres hosta kwestującego:system8589175111.mtvk.pl


Fajna gitara, ale trzeba by ją zmienic na coś lepsiejszego..

Data i godzina wpisu:22:35:19 01.07.2007 * Adres hosta kwestującego:dve75.neoplus.adsl.tpnet.pl


Polecam Schectera - około 900złotych lub Corty około 1200 złotych omijac należy duzym łukiem SkyWaye i Dean Marleye.. Czy jakies inne przekręcenia nazwy producenta strun.
Data i godzina wpisu:1:09:50 28.08.2007 * Adres hosta kwestującego:87-205-50-6.adsl.inetia.pl


Na`tej stronie znajdziesz wszystko na temat połączeń we wiosłach TutajWymiana HB

Data i godzina wpisu:23:10:18 08.02.2008 * Adres hosta kwestującego:staticline13462.toya.net.pl


Tutaj też //tremolo.pl/artykul.php?tytul=Artykuly/Gitary/Wymiana%20przystawek%20HB.html


Facebook Twitter Email More..

Skomentuj stronę


kod: heavy3

Komentarze i pytania

1 komentarzy dla tego widoku

Fender Squier Stratocaster, Trabant marzący być Wartburgiem Turbo /index.php /Artykuly/Gitary


Każdy miał taką gitarę te 15 lat temu, każdy wtedy marzył o Fendderze Stratocasterze. To tak jakby marzyć o Wartburgu w latach 80-tych. Marzył człowiek o Wartburgu a grywał na Squerze czyli na wspaniałym Trabancie z dalekiego wschodu. Człowiek się cieszył, że mógł poeksperymentować wkłądając coraz mocniejsze przystawki. Teraz to czeka moje następne gitary
2016-12-02 00:55:03, 25d90fcd #2664
Gitara | Wzmacniacz |Przedwzmacniacz | Gitara basowa | Pickup | Lutnik | Glosniki