𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑 / sch / Artykuly / Gitary / Gibson-V♔

🔎 Podejrzyj miniatury

📂 Kategoria /Artykuly/Gitary

◀️ Poprzedni: Gibson Les Paul Copy HSS special 3molo edition♔
Gitara elektryczna a gitara klasyczna♔ Następny: ▶️

Gibson V♔foto

Gitara Gibson Flying "V" to jedna z najbardziej legendarnych gitar na świecie. Grywal na takiej Ian C. Bishop, Dave Davies, K.K. Downing, Tom Dumont, J.J. Geils, Billy Gibbons, Jimi Hendrix, Wolf Hoffmann, Albert King, Lenny Kravitz, Lonnie Mack, Yngwie Malmsteen, Rick Nielsen, Andy Powell, Keith Richards, Michael Schenker, Rudolf Schenker, Pete Townsend, Eddie Van Halen, Marc Fettarappa i wielu innych artystów. Tych informacji mozna się dowiedzieć na stronie nieoficjalnej Gibsona Flying "V" : www.flying-v.ch

foto

Gibson Flying V-to bardzo prosty, a zarazem nie psujący się mechanizm. Ta słynna gitara składa się z dwóch przystawek podwójnych - na poniższym schemacie przedstawione są jako L1 i L2; trzech potencjometrów R1,R2,R3 ; kondensatora C1 i jednego przelacznika na dwie przystawki. przy czym R1 i R2 należą do sterowania glośnością a R3 - regulacją barwy.

Nie trzeba być wyspecjalizowanym elektronikiem, zeby sobie poradzić z tym schematem, wystarczy tylko troche zręczności w palcach i juz możemy tworzyć ten układ dla swojej gitary. Jak polecają dźwiekowcy Gibsona najlepiej aby wszystkie potencjometry miały wartość 500 kOhm, za to kondensator 0,02 mikrofarada czyli 20 nanofaradów. Bez problemu go zdobędziemy w sklepie elektronicznym, bądź wylutujemy z jakiegoś urządzenia elektronicznego na czas próby. Gdy nie zdobędziemy przelącznika trójstanowego z możliwością rozdzielania sygnału na obie przystawki - możemy użyć dwóch prostych przełączników pojedyńczych.

Dodatkowe filmiki GIBSON Flying-V

Dodatkowe filmiki GIBSON