Robert Gabor alias Tremolo

Start / sch [katalog] / Artykuly [katalog] / Gitary [katalog] / Pierwsza gitara jak kupić [doc]

Widok ikon Widok miniatur Do artykulu

Kategoria /Artykuly/Gitary

← Niezwykle solówki niezwykłych instrumentów [doc] | Podstawy kablowania gitar elektrycznych [doc] →

Pierwsza gitara jak kupić [doc]

Jak kupić gitarę: nie jest to prostę. Nie wpłynę na Was, nie mogę też powiedzieć, że wszysktie rozumy pozjadałem. Grałem na różnym badziewiu. Ale zawsze nie było problemu jesli gra sprawiała przyjemność. Mimo rozstrojeń gitarek typu Deaun Markluj oferowała ładny wygląd, niestety brzmienie nieciekawe. A mostek dwustronny tremolo - zawsze sie rozstrajał i męczył ucho i szargał nerwy strojacych.

Nie łatwo kupić

Kupić nową gitarę nie jest łatwo; nawet jesli jest to elektryk. Powiem nawet szczerze łątwiej kupić jest dobre pudełko niż dobrego elektryka? Dlaczego. Bo gitary za 200 złotych wyglądaja nieraz lepiej niż używane całkiem świetne Ibanezy, Yamahy, Fendery Meksykańskie czy nowe Squiery lub Corty.

Marketing - gówienka w papierku

Po pierwsze nikt nie zastąpi kontaktu kupujący -> kieszeń sprzedawcy. Pan w sklepie sprzedaje i zawsze coś dopowie lub doradzi. Często doradzi tak, żeby jemu się opłacało. Ale jeśli nas oszuka lub kupimy u niego byle co, to wie, że nie przyjdziemy póxniej i nie damy mu zarobić ponownie. Jesli kupimy na allegro, od sprzedawcy, który sprzedaje tysiące gitar to w większości przypadków zbyt pochopnie damy mu pozytywa albo; i tak olejemy, bo nie opłaci się nam pół Polski przejeżdżać, żeby wymienić gitarę.

Kilka marek

CO na początek. Doradzę swoim długim doświadczeniem: Kupić sobie Corta, Squiera lub Washburna. Gitary Dean markley i inne bliskobrzmiące tytuły mają oczywiście wszystko na pokładzie, ale sa tak kiepsko zrobione podzespoły, ze po krótkim czasie nie nadają się do niczego. Chodzi w szczególności o dwustronne mosttki tremolo - do wajch, na które napalaja się młodzi adepci gitary.

Tylko sztywny nieruchomy MOSTEK

Może to byc a la gibsonowski Tune-o-matic lub każdy inny:
Gibson Flying V VLE
Custom Gibson GT lub innego typu mostki:
Washburn Dime 331 z mostkiem stałym
Rickenbacker 24 progi mostek z przewlekanymi strunami przez gryf

A co na to Squier lub Epiphone?

W ostatecznosci w przypadku pierwszej gitary można pokusić się o prosty jednostronny mostek typu Tremolo. Jak w przypadku tanich Squierów. To tyle więcej kiedy indziej.
Facebook Twitter Email More..

Skomentuj stronę


kod: heavy3

Komentarze i pytania

0 komentarzy dla tego widoku

Gitara | Wzmacniacz |Przedwzmacniacz | Gitara basowa | Pickup | Lutnik | Glosniki