𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑schArtykulyGitaryPierwsza-gitara-jak-kupic_.html

🔎 Podejrzyj miniatury

📂 Kategoria /Artykuly/Gitary

◀️ Poprzedni: Mostki gitarowe.html
Podstawy kablowania gitar elektrycznych.html Następny: ▶️

Pierwsza gitara jak kupic_.html

Jak kupić gitarę: nie jest to prostę. Nie wpłynę na Was, nie mogę też powiedzieć, że wszystkie rozumy pozjadałem. Grałem na różnym badziewiu. Ale zawsze nie było problemu jesli gra sprawiała przyjemność. Mimo rozstrojeń gitarek typu Deaun Markluj oferowała ładny wygląd, niestety brzmienie nieciekawe. A mostek dwustronny tremolo - zawsze sie rozstrajał i męczył ucho i szargał nerwy strojących.

Nie łatwo kupić

Kupić nową gitarę nie jest łatwo; nawet jeśli jest to elektryk. Powiem nawet szczerze łatwiej kupić jest dobre pudełko niż dobrego elektryka? Dlaczego. Bo gitary za 200-400 złotych wyglądają nieraz lepiej niż używane bądź nieużywane całkiem świetne Ibanezy, Yamahy, Fendery Meksykańskie czy nowe Squiery lub Corty.

Marketing - gówienka w papierku

Po pierwsze nikt nie zastąpi kontaktu kupujący -> kieszeń sprzedawcy. Pan w sklepie sprzedaje i zawsze coś dopowie lub doradzi. Często doradzi tak, żeby jemu się opłacało. Ale jeśli nas oszuka lub kupimy u niego byle co, to wie, że nie przyjdziemy póxniej i nie damy mu zarobić ponownie. Jesli kupimy na allegro, od sprzedawcy, który sprzedaje tysiące gitar to w większości przypadków zbyt pochopnie damy mu pozytywa albo; i tak olejemy, bo nie opłaci się nam pół Polski przejeżdżać, żeby wymienić gitarę.

Kilka marek

CO na początek. Doradzę swoim długim doświadczeniem: Kupić sobie Corta, Squiera lub Washburna a najlepiej Harley Bentona powyżej 800 złotych. Gitary Dean markley i inne bliskobrzmiące tytuły mają oczywiście wszystko na pokładzie, ale sa tak kiepsko zrobione podzespoły, ze po krótkim czasie nie nadają się do niczego. Chodzi w szczególności o dwustronne mostki tremolo - do wajch, na które napalaja się młodzi adepci gitary.

Tylko sztywny nieruchomy MOSTEK

Może to byc a la gibsonowski Tune-o-matic lub każdy inny:
Gibson Flying V VLE
Custom Gibson GT lub innego typu mostki:
Washburn Dime 331 z mostkiem stałym
Rickenbacker 24 progi mostek z przewlekanymi strunami przez gryf

A co na to Squier lub Epiphone?

W ostatecznosci w przypadku pierwszej gitary można pokusić się o prosty jednostronny mostek typu Tremolo. Jak w przypadku tanich Squierów czy Harley Bentonów. To tyle więcej kiedy indziej lub w innych artykułach w tym dziale.

Zobacz też