𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑 / sch / Artykuly / Gitary / Presto-Lang-3molo-Edition-HB-and-SC-3sw-2014♔

🔎 Podejrzyj miniatury

📂 Kategoria /Artykuly/Gitary

◀️ Poprzedni: Podstawy kablowania gitar elektrycznych♔
Przełączniki w gitarach♔ Następny: ▶️

Presto Lang 3molo Edition HB and SC 3sw 2014♔

Jest to przedostatnia moja gitara elektryczna. Presto LANG - to gitary lutnicze niegdyś produkowane przez pana Langowskiego na podzespołach firmy Presto. O ile gryf i sama gitara jest niebywale wygodna, lekka i ma coś z niestandardowości i nutkę oryginalności to podzespoły już nieco gorzej pracują.

6. Gitara nagrana przez Line6 UX2 tylko pod prostym programowalnym preampem download


7. Gitarka nagrana trójścieżkowo ; nagrana przez Line6 UX2 tylko pod prostym programowalnym preampem download tylko troszkę echa i perkusji z sampliMotylki są już na ostatkach, gitara nieco odstraja, blokady mostka są wyciągnięte. Na szczęście poprzedni właściciel usunął mostek dwustronny i zastosował tremolo. Które pękło podczas przewożenia.

Gdy nie używać wajchy gitara jest idealna na metalowe chałtury. Na gitarze można przekroczyć prędkość dwóch YngwieMalmsteenów na gitarze grając nogami. Tak wygodny to gryf.

W środku oryginalna elektronika Presto. Zamieniłem przystawkę HB na Billa Lawrence'a XL500.

Przełączniki przystawek są klasyczne jak dla tego producenta - przełączniki góra/dół zamiast 5-stopniowego. Jednakowoż to wygodne malutkie i całkiem wytrzymałe. Jest jeden potencjometr.

Schemat elektroniki jest prościutki. Jeden dybelek włącza Single coila pod gryfem, drugi włącza Humbackera. Trzeci zwiera humbackera do singla.