𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑schArtykulyGitaryPrzel_a_czniki-w-gitarach.html

🔎 Podejrzyj miniatury

📂 Kategoria /Artykuly/Gitary

◀️ Poprzedni: Presto Lang 3molo Edition HB and SC 3sw 2014.html
Przewody gitarowe wg pojemnos_ci.html Następny: ▶️

Przel_a_czniki w gitarach.html

Zwykły-niezwykły przełącznik. Jeśli znudziło nam się dotychczasowe oprzyrządowanie naszej gitary mam dla Was miłe zaskoczenie. Z tym poradnikiem nie będzie wam trudne przekablowanie gitary by przełączała tak jak chcecie. Z kablowaniem tego typu przełączników mam problem na codzień. Jest ich mnóstwo rodzajów. Różne nazewnictwo. W zalezności od zwrotności, odskaczalnosci styków, styków normalnie otwartych, liczby stopni w przypadku przałączników obrotowych, bizarnych i kodzie Graya...

Praktyczne układy z gitar ze względu na ilość i rodzaj przetworników znajdziesz tu

Wystarczy Wam sklep internetowy, lub elektryczny pod blokiem wiertareczka, rozwiertak lub śrubokręt którym rozwiertacie Pickguard i możecie wstawić sobie dowolne przełaczniki w tym Kill Switche.

Klasyczny przełacznik DPDT 3 pozycyjny

Tego typu przełączniki kupicie w sklepach elektronicznych do 3 złotych oferuja dość dobrą jakość, nawet jeśli jest z Chin. Co lepsze przełączniki kosztuja ponad 50złotych a czasami nawet 200 :) Więc macie w co inwestować.

przełącznik DPDT ułożony jako 1/1+2/2 - do Strata, Gibsona lub Ibaneza //www.tremolo.pl/Schematy/Przystawki2/SwitchesPrzelaczniki/dpdt.jpg.html#schemat - jest to przełącznik typu DPDT, bez rozłączania po środku. Jego schemat połączeń przedstawiono na obrazku. Posiada on 2 pary pinów oraz łączniki po środku. 2 piny w jednych narożach po środku są zwarte z środkami natomiast dwa pozostałe rozwarte i nie robią przejścia.

Przełącznik produkowany jest w wersji stałej - czyli po przełaczeniu przełacznik nie wraca na środek tzw. 3-pozycyjny hebelkowy niepowrotny (tristabilny) lub w wersji 3-pozycyjny hebelkowy powrotny, gdzie po środku znajduje się pin powrotny. Idealny przełacznik do zrobienia KillSwitcha. Co ciekawsze rozwiazania to rzadki do spotkania mieszany przełącznik powrotno-niepowrotny, który widziałem może 4 razy w życiu.

DPDT 1,2,3 - na 3 pickupy

DPDT 1,2,3 DPDT 1,2,3 positioning

Połaczenia równoległo-szeregowe i rozwarcie cewek w przypadku jednego HB

łączenie równoległo szeregowe przełaczników
Seymour Duncan 1xHB VOL, series parannel - opinie i komentarze ...

Interesuje nas tylko sposób połączenia samej przystawki do przełacznika. Oryginalnie tego typu przełaczniki montuje się do potencjometrów z przełącznikami dla zaoszczędzenia miejsca na płycie gitary. Powyższy układ przedstawia zestaw przełącznikowy dla jednej przystawki w przypadku dwóch Humbackerów lub mini-HB w obudowie SC ewentualnie przystawek typu HS-2 budowanych "jedna na drugiej". Do każdego przetwornika dołączamy taki układzik, nastepnie oba łączymy za pomocą tradycyjnego przełacznika.

Zobacz też