𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑 / sch / Artykuly / Gitarzysci / LedZeppelin---HowTheWestWasWon♔

🔎 Podejrzyj miniatury

📂 Kategoria /Artykuly/Gitarzysci

◀️ Poprzedni: John Petrucci - rys postaci♔
Liquid Tension Experiment♔ Następny: ▶️

LedZeppelin - HowTheWestWasWon♔

HOW THE WEST WAS WON - czyli po polsku "Jak zdobyto dziki zachw" (dzikuje za poprawienie tumaczenia): - niesie w sobie nadzieje dla wielu fanw Led Zeppelin, najwikszego w historii muzyki zespou rockowego, e by moe kiedy co zagraj. Cho znajduje sie grupa ludzi, ktrzy sdza, i ponowne zczenie zespou w jedno bedzie czym niedorzecznym i zdziadziaym. Jak wiadomo zesp rozsta si ze sob po mierci perkusisty. Uznano wtedy, i nikt nie zastpi takiego uderzenia.

O co w tym chodzi

Nowy materia w istocie jest nigdy niepublikowanym zbiorem utworw wyszukanym z nagra koncertowych. Jest to pyta prawdziwie koncertowa - w przeciwiestwie do pytki The Song Remains The Same. Sami muzycy uznali t cieke dwikow ju w momencie masteringu za nie do koca zadowalajc. Naszczcie HOW THE WEST WAS WON - jest czym naprawde dopracowanym. Gdy pierwszy raz posyszaem Black Dog z tego materiau szczena mi opada i mylaem ze to jaki Black Metalowy werbel, a nie spokojny zesp Hardrockowy...Zwaszcza, ze Bonham uywa pojedyczej stopy....

Wersje sa bardzo nawizujce do wykona studyjnych, jednak s inne, dusze bardziej naturalne. Wida e zesp radzi sobie i ze spokojnymi wakami w stylu Over The Hills And Far Away jak i moc we Whole Lotta Love. Stairway jak zwykle posiada inna ornamentalistyke, jednak jest to poczenie wersji studyjnej z improwizacj prosto z the Songs Remains...

Odczucia wewntrzne

Pyta jest dla mnie czym niesamowitym. Stary Blues Williego Dixona - Bring It On Home - wydaje si zapierajcy dech w piersiach az tak, w momencie sola gitarowego wydaje si jakbymy zeszli z chodnika prosto na rozjuszon droge Katowice-Warszawa. Natomiast wracajc do pierwszej pyty Heartbreaker ukazuje niespotykan w studyjnej wersji solwke z Bachowskimi tematami (La Boure De Bach) wtrconymi jak Elvisowskie wstawki wewntrz Whole Lotta Love.

Wszystko to sprawia e jest to co brakujcego do cao ksztatu barwnej dyskografii Led Zeppelina.

SPIS UTWORW

CD1
L.A. Drone
Immigrant Song
Heartbreaker
Black Dog
Over The Hills And Far Away
Since I've Been Loving You
Stairway To Heaven
Going To California
That's The Way
Bron-Yr-Aur Stomp

CD2
Dazed And Confused
What Is And What Should Never Be
Dancing Days
Moby Dick


CD3
Whole Lotta Love (Medley)
Rock And Roll
The Ocean
Bring It On Home
wby

Data i godzina wpisu:22:06:32 30.11.2004 * Adres hosta kwestujcego:tornado.one.pl


How The West Was Won - jak zachod ZOSTAL podbity (wygrany) zreszta w tym momencie to ma sens z racji ze Zeppelini, anglicy, zyskali niesamowita popularnosc w USA, a co za tym idzie, na swiecie...


pati

Data i godzina wpisu:12:41:22 08.12.2004 * Adres hosta kwestujcego:il66.internetdsl.tpnet.pl


How The West Was Won - jak juz sie bierzemy za tlumaczenia, to moze bardziej \'poetycko\': JAK ZDOBYTO DZIKI ZACHOD. Pozdro.


333

Data i godzina wpisu:1:07:34 22.12.2004 * Adres hosta kwestujcego:217.113.224.244


Oni zdobyli dziki zachd z wielu powodw. Po pierwsze Anglia bya przesycona zespoami jak pisza w \"Mocie Bogw\", prasa bya przychylna tylko Rollingstonesom, gdy najwiecej pyt wydawali i sprzedawali Zeppelini.
Musieli si wyniec do Stanw bo w angli nie bylo zapotrzebowania na tego typu muze (wyprzedzali epoke o 5 lat), pojechali do Stanw, gdzie najbardziej znane koncerty grali w LA i NY. W NY cz jest zarejestrowana na filmie The Song Remains The Same, natomiast How The West Was Won w Los Angeles. mieli tam wiele perypetii, oczywicie pili pali no i byy perypetie z Rekinem, kto wie ten wie.
przez to ze najbardziej lubili kluby w LA i amerykanie uwazali ich za swojakw, mona powiedziec e zdobyli dziki zachd, raz w sensie USA a raz w sensie samego zachodu stanow - krzemowej doliny czey tez hiciorskich pejzay z LAKI LUKA :DLZ

Data i godzina wpisu:23:13:01 12.08.2007 * Adres hosta kwestujcego:apn-101-21.gprsbal.plusgsm.pl


How the west was won nie znaczy \"jak zachd wygra\" tylko \"jak zdobyto zachd\"
Data i godzina wpisu:20:19:20 06.02.2008 * Adres hosta kwestujcego:staticline13478.toya.net.pl


Macie moze jakie fotki goych bab z gitarami? nagie gitarzystki?Przykd soundu

Data i godzina wpisu:14:36:21 17.07.2008 * Adres hosta kwestujcego:87-205-178-226.adsl.inetia.pl


Led Zeppelin


  1. Efekty gitarowe 🎛️ 📁
  2. Wzmacniacze kompletne - Top marki 📁
  3. Katalogi głośników gitarowych 📁 🔉🔉
  4. Przedwzmacniacze - preampy gitarowe - kanały wzmacniaczy 🎙️ 📁
  5. Elektronika gitarowa, przetworniki gitarowe 🎸🎸 - wewnątrz gitary - układy przystawek 📁
  6. Elektronika gitarowa 🎸 - pickupy gitarowe wg ilości - układy przystawek 📁
  7. Końcówki mocy gitarowe (różne) 📁
  8. Wzmacniacze firmowe - custom amps PA i piece gitarowe/basowe 📁
  9. Aukcje i fotki sprzętu - częsci NOS 📁
gitara elektryczna.
Wnętrze polskiej kopii wzmacniacza Marshall - RARE
Struny to poczatkowy etap naszej podróży, to tu powstaje drganie przez muśnięcie wykonane paznokciem, plektronem, kostką, piórkiem. Na skutek skomplikowanych praw spisanych przez XIX-wiecznych fizyków Faradaya, Maxwella i innych jegomości magistrów, drganie zamienia się magicznie w prąd. To tu trafiamy na pierwszy etap, jakim zajęła się nasza strona. Po krótce. Wzmacniacz wzmacnia napięcie jakie wychodzi z gitary. Mostek i podstawa gniazda JACK (sleeve) to uziemienie. Struna drga tj. jej długość i grubość oraz naciąg odpowiedają za wysokość tonu tudzież zwaną częstotliwością. Przetwornik w gitarze taki najprostszy składa się z magnesu, lub magnesów tzw. nabiegunników wokół których jest nawinięta cewka. Kilka tysięcy drobniutkich drucików lub par drucików wokół magnesów. Nie poruszają się. Nie indukuje się prąd. Z praw Maxwella tylko zmienne pole magnetyczne generuje prąd elektryczny. Magnes magnesuje strunę nad nim, struna drgając falą stojącą zakłóca pole magnetyczne magnesów. Ta różnica odkłada się na cewce przetwornika lub przetworników bo może ich być więcej, jako prąd. Co za tym idzie gdzies to musi wyjść. Te elektorny są wypychane do wyjścia... Aby trafić w końcu do głośnika. Magia by się na tym skończyła, ale tak nie jest. Wiele tysięcy zwojów posiada swój rezonans, ze względu, że w przewodach cewki odklada się urojona pojemność elektryczna. CO za tym idzie, rezonuje to z indukcyjnością. Konstrukcja gitary jest z drewna, nie jest nieskończenie sztywna. Drgania drewna powodują dodatkowe zniekształcenia i delikatne przesunięcia się przetworników. Przetworniki są na sprężynach. Drgają mechanicznie zawieszone tak jakby na resorach. Taki skomplikowany zestaw rezonansów mechanicznych i elektrycznych buduje gitarę elektryczną jako profesjonalny instrument z duszą.
Jeżeli nie interesują Cię schematy, a bardziej artykuły zapraszam do działu artykułów: tutaj - dział artykułów/poradników.

Strona główna

Nowości na stronie i strona główna..

Index

Schematy, fora i artykuły...

Przetworniki gitarowe - schematy gitar

Znajduja się pod strunami. Pod każdą struną znajduje się nabiegunnik. To w niej powstaje pole elektryczne, skad wzięła się nazwa całej gitary: elektryczna. Dział zawiera różnej maści uklady przystawek wraz z innymi częściami, które sa powkładane do gitary i sprzedawane w tym sprzętem potencjalnym ofiarom.

Wyprowadzenia Humbacker'ów HB

Rozpiska popularnych przystawek podwójnych ze względu na polaryzacje i konfiguracje wyprowadzeń. Kolory oznaczeń, wszystko co przyda się przy zamianie tanich Ibanezów na Seymoury, Gibsony itp.

Głosniki gitar elektrycznych i basowych

Jedna z nowszysch kategorii na stronie, dane głośnikow w formacie PDF - takie jak impedancja, skuteczność, średnice, wymiarowania, masa netto bez kolumny.

Efekty 🎛️

Czyli Fuzzy, distortiony, kaczki, filtratory, equalizery, imitatory lamp, tube screamery, chorusy, kompresory, limitery, zasilacze do efektów, overdrive...

To kolejna stacja naszej podróży. Jako, że dźwięk gitary wymyślonej w latach 30-tych może znudził się muzykom, wymyślono, że można zastosowac kilka zjawisk elektrycznych czy mechanicznych by zmodulować, wyostrzyć, zmienić dźwięk gitary. A gdy już urządzenie będzie gotowe: zamknąc w puszce i opatentować jako efekty gitarowe. Wszystko; aby w miarę naszych chęci i możliwości znieksztalcić, uwydatnic, uszczuplic, odszumic, upiększyc, wysublimowac dźwiek naszego wiosła.

Przedwzmacniacze gitarowe

Dział zawiera schematy i częściowo opisy kilkunastu przedwzmacniaczy gitarowych wymontowanych z konstrukcji firmowych. Chodzi o to, że sygnał z gitary ma inne poziomy, inna barwę, charakterystyke, impedancje jak sygnał z CD, adaptera czy licznika rowerowego, dlatego tez do gitary potrzebny jest coś takiego jak przedwzmacniacz, żeby to jakoś gadało wraz z wpakowaną na wyjscie końcówką mocy. Preamp może być wbudowany do całej machiny zwanej piecem, ale o tym poniżej

Wzmacniacze firmowe - markowe

Zawierają schematy najbardziej zasłużonych i ciekawych konstrukcji, głównie gitarowych, ale znaleźć można kilka ciekawostek ze świata mody, część wzmacniaczy posiada opisy brzmienia, opisy budowy i to czego można się spodziewać po budowie.
||MARKI:| AI Ampeg Ankoru CJ Copland Dynaco Eltron Fender Genelec Gibson Grant Harmakandon Heathkit Hiwatt Laney Londoncity Marantz Marshall Mcintosh MESABOOGIE Musicman Orange Peavey Radford Radmor Riviera Selmer Simms Soldano SoundCity Polish Vermona Vox

Wzmacniacze różne (losowo dobrane) - Końcowki Mocy

Dział zawiera kilka ciekawostek odnośnie wzmacniaczy nie tylko gitarowych, znajdziemy tu też schematy wzmacniaczy PA, Hi-Fi i innych rzeczy, są one opisane w miarę mozliwości technicznych. jak juz wpakowalismy w struny naszą rękę, wzmocnilismy szumy, które przeszły jak przez sito przez efekty, to warto ten sygnal wzmocnić, aby mógł zostac odtworzony na zywo w glośnikach - do tego służa wzmacniaczem czy tez końcówki mocy z wpiętymi na wejście przedwzmacniaczami (aby brzmiało madrzej PREAMPAMI).

A jeśli czegoś szukasz no to:

klikaj w ten link - spis wszystkich schematów i działów w których są od początku działania witryny - AD 2002

Głośniki i kolumny

łączenie ze sobą sprzętów grających takich jak kolumny i głośniki gitarowe.