Sciezka tremolo / sch / Artykuly / Gitarzysci / Michael Angelo Batio - masakrator [doc]

Widok ikon Widok miniatur Do artykulu

Kategoria /Artykuly/Gitarzysci

← Liquid Tension Experiment [doc] | Schody do nieba O2 [doc] →

Michael Angelo Batio - masakrator [doc]

Michael Angelo Batio w skrócie MAB, jest to jeden z najciekawszych przedstawicieli gatunku rocka neoklasycznego, wiążącego w sobie podstawy muzyki rockowej w szczegolności grania na gitarze ze skalami muzyki klasycznej, w szczególności klasycznymi ozdobnikami.

Michale Angelo jest trochę inny. Jest gitarzysta oburęcznym: jak Hendrix, i paru innych. Ale to co wyprawia na gitarze przekroczyło już granice muzyki parę lat temu.

Michael Angelo pod pewnymi względami jest prekursorem nowych technik, jest propagatorem wirtuozerii, przeciwstawiającej się POPKULTUROWEJ chale.

Technika jego gry to Arpeggia klasyczne, arpeggia z tapingiem, arpeggia poprzez tapping, arpeggia oburęczne, arpeggia wokól obu stron gryfu - jak na fortepianie.
Oczywiście znajdziemy tu bending, slide, ale w ilościach małych podkreslających frazy i przerywnikowych. Potrafi bardzo szybko przechodzić z jednej strony gryfu na drugi, tworząc w ten sposóbm piski flazolety i ciagłe dźwięki. Potrafi w ten sposób grac na gitarze jednogryfowej, dwugryfowej, czterogryfowej (w ksztalcie litery X)

nawiązuje do ostrego metalu, jak i hardrockowych zespołów takich jak Led Zeppelin. (utwór Zeppelin Forever)

Jako promotor gitar marki DEAN przemierzył wiele krajów: Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, włochy, belgia, Rosja, Japonia, Szwajcaria, Litwa, Czechy, Słowacja: Tylko czemu go w POLSCE nie było !?!?!
Facebook Twitter Email More..
kod: heavy3

Komentarze i pytania

0 komentarzy dla tego widoku

Gitara | Wzmacniacz |Przedwzmacniacz | Gitara basowa | Pickup | Lutnik | Głosniki