𝖙𝖗𝖊𝖒𝖔𝖑𝖔.𝖕𝖑 / sch / Artykuly / Wzmacniacze / Potwór-z-małego-combo-gitarowego♔

🔎 Podejrzyj miniatury

📂 Kategoria /Artykuly/Wzmacniacze

◀️ Poprzedni: Piec lampowy - renowacja gruchota♔
Power break redukcja mocy pieca lampowego♔ Następny: ▶️

Potwór z małego combo gitarowego♔

Nie ma magii za bardzo we wzmacniaczach lampowych. Poza religijnością brzmienia, liczonymi watami, całą psychoakustyką dobrych wujków, przypadkiem pod sceną znalezionych fachowców od łojenia metalu, fizyczności nie da się oszukać. Wzmacniacze są fizyczne tak jak kopnięcie prądem.

Jest to prosty projekt, który już raz po części zrealizowałem. Teraz leży w drugim zagraconym po sufit pokoju i czeka na realizację całościową.

O co chodzi:

A mianowicie: Wrzucić do wyjść lub dorobionych wyjść piecyka domowego końcówkę mocy o kosmicznej mocy 100-200x przewyższającej moc piecyka... I puszczenie to na ścianę Marshalli...

Schemat w załączniku poniżej; wuproszczeniu, nie było na to czasu... ale powinno rozwalić system i wzbudzić mieszane uczucia, ale o to tu chodzi.


Na powyższego schematu umieszczony jest schemat uproszczony wzmacniacz gitarowego Ibanez Valbee, o którym już piszę do zrzygania. Jedno wyjście z pętli daje na wejście końcówki mocy - drugie natomiast to wyjscie ze słuchawek - specjalnie uwalone, z uszkodzonym rozłączaniem głośnika, by przepuszczało na Wewnętrzny głośniczek piecyka, który robi jako odsłuch. To idzie dalej na końcówkę mocy z Crossoverem, i pierwszy na świecie zsubbasowiony system do gitary z odcięciem poniżej 100Hz na łojące konkretnie głośniki z Eminence Gamma 12.. 

Testy niebawem. Powiem jak było na Policji :D 

Baza artykułów, opisów schematów i poradników o gitarze elektrycznej: o piecach, wnętrzu elektronicznym gitar i Basów, symbiozie mechaniki i elektryki w budowaniu brzmienia gitary, nagrywaniu, akustyce renowacji, grzebaniu: Marshalli, Fenderów, nie znajdziesz drugiej takiej strony. Informacje o kablach gitarowych.

Tematyka gitarowa i basowa

wg typów urządzeń

Efekty gitarowe

Efekty gitar elektrycznych - podzielone na poszczególne podkategorie wg funkcji jakie spełniaj± w przetwarzaniu fali dĽwiekowej. Bardzo szerokie rozeznanie od efektów mechanicznych, poprzez akustyczne po typowo elektroniczne uzdrojstwa.

Patrz też schematy Efekty A-Z

Gitara i techniki grania na gitarze

W tej kategorii dowiecie się o budowie i modyfikacjach elektrycznych gitary. Znajdziecie tez sporo o technikach grania na gitarzę itp.
Patrz też schematy Gitary elektryczne, przystawki

Poradniki PDF download

Wersje co ciekawszych artykułów w PDF. WYtłumianie, gitary, akustyka.

Gitarzyści i wymiatacze

Troszkę informacji o gitarzystach,wymiataczach pokroju Petrucciego Malmsteena itp.

Głośniki gitarowe, domowe i estradowe

O głośnikach gitarowych i basowych, tworzenie wyobrazenia o pudłach gitarowych i ich symulowaniu.

Artykuły o elektronice i wzmacniaczach lampowych

Jak w tytule wzmacniacze pentodowe i tetrodowe - teoria, naprawa Marshalla 1959 (replikowanie). I wiele wiele innych ciekawostek z wnętrz wzmacniaczy gitarowych.
Patrz też schematy Wzmacniacze, amps, transistor power stages | Preamps, preamplifier, przedwzmacniacz | Firmowe, najlepsze, markowe wzmacniacze gitarowe |

Akustyka gitarowa

Praktyczne wskazówki do zbudowania sobie studio gitarowego. Dźwiękochłonnosć i dźwiękoizolacyjność materiałów. Wyciszanie pogłosu echa, walka z hałasem, ekrany akustyczne i inne takie rzeczy...

Schematy

Szybki skrót do elektroniki gitarowej na serwerze tremolo.pl.

Strona główna - powrót